Przejdź do treści

Wpis bloga

Filtry przemysłowe Semper

07 sierpnia 2020 | Brak komentarzy

Filtry przemysłowe – czy zamienniki?


Filtry przemysłowe – czy zamienniki?

Filtry przemysłowe można podzielić na wiele rodzajów. W Semper Bochnia zajmujemy się głównie filtrami do cieczy (głównie do filtrowania wody z rzek do elektrowni) oraz do filtrowania olejów lub emulsji. Najczęściej występuje sytuacja, że filtrowana ciecz służy do chłodzenia maszyny. Dlatego sytuacja gdy filtr nie działa zazwyczaj powoduje zatrzymanie maszyny lub nawet całej linii produkcyjnej. Choć w nowszych rozwiązaniach są układy, gdzie można bez zatrzymania procesu zmienić obieg cieczy i wymienić filtr to jednak nadal występują takie przypadki, gdzie uszkodzenie lub zapachnie filtra powoduje duże straty.

Filtry według specyfikacji – sposób na ciągłość pracy

Jeśli posiadamy specyfikacje danego filtra możemy wykonać jego kopię lub nawet ją usprawnić. W takiej sytuacji zamiennik będzie wskazany, ponieważ jest to często spora oszczędność. Gdy nie mamy specyfikacji technicznej wtedy sytuacja jest trudna, ponieważ wymaga obliczenia wszystkich parametrów na jakich pracuje maszyna. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie kupno oryginalnego filtra.

Jakiego typu filtry przemysłowe produkujemy?

W naszym zakładzie wykonujemy filtry przemysłowe w następujących  kategoriach:

  • filtry do emulsji
  • filtry do olejów
  • separatory frakcji
  • filtry dla elektrowni do filtrowania wody z rzeki

Jednak trzeba  uważać na tańe zamienniki oferowane przez firmy nie dysponujące dużym zapleczem technicznym oraz doświadczeniem. Takie filtry różnią się często materiałem filtracyjnym (np. użyciem celulozy zamiast włókniny szklanej lub innych tańszych zamienników), jego powierzchnią czynną, skutecznością oczyszczania, a nawet rodzajem uszczelnienia i grubością denek i rdzenia.